fbpx

Alinea voor Windows - workshop voor leerlingen

Voor wie?

Deze workshop is gericht op beginnende Alinea-gebruikers uit het basis-, secundair of hoger onderwijs.  Aan de hand van praktische voorbeelden overlopen we de belangrijkste functies van het  programma en leer je de basisvaardigheden. Tijdens deze workshop werken we met de Windows versie van Alinea. De andere onderdelen van Alinea (webapplicatie in de Cloud, Web2Speech, Alinea App) komen hier niet aan bod.

Wens je een opleiding over de Alinea webapplicatie in de Cloud en Web2Speech, schrijf je dan in voor de workshop ‘Alinea/Kurzweil Online (webapplicatie)’.

Inhoud

De volgende onderdelen worden ingeoefend:

  • Lezen met Alinea: de Alinea leesknop
  • Werken met Adibib boeken en PDF bestanden: Alinea-PDF
    • Voorlezen
    • Invullen
    • Tekentools gebruiken
    • Studeertools: markeren en samenvatten
  • De Alinea woordenboeken
  • Schrijven met woordvoorspelling
    • Gebruikersprofielen
    • Werken met woordvoorspelling en spellingcontrole
    • Gebruik van woordenlijsten

Werkwijze

  • De workshop gaat online door. Je ontvangt hiervoor vooraf de nodige instructies. Het is handig om, naast je Windows PC waarop je met Alinea werkt, een 2e toestel (bijv. tablet) ter beschikking te hebben waarop je de presentatie kan volgen.
  • We vragen je om op voorhand Alinea te installeren en te activeren op je Windows PC. Beschik je (nog) niet over het programma, dan kan je een demoversie aanvragen en installeren.
  • Instructie en zelf oefenen wisselen elkaar af.

Tijdstip en locatie

De workshop duurt 1,5 uur en gaat online door. Bekijk hier de volledige lijst workshops.

Deelnameprijs

De deelnameprijs bedraagt € 30. De betaling gebeurt online bij inschrijving.

Inschrijven

Inschrijving vooraf is noodzakelijk want het aantal plaatsen is beperkt.

All Rights Reserved to Sensotec ® | Webdesign Webit